Завітайте до нас:

Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 99
(працюємо з 9:00 до 18:00)
Всі новини

Про блокування податкових накладних

Податкова масово зупиняє реєстрацію податкових накладних. Навіть спостерігається тенденція зупинення ПН/РК по операціям та компаніям до яких раніше питань не було.
Рекомендації щодо дій:
- реєструвати податкові завчасно і партіями. Не надсилайте усі одразу;
- не відкладати оформлення первинки на потім, бо документи вам можуть знадобитись критично швидко для розблокування ПН;
- перевіряйте час від часу чи не включили вас до числа ризикових;
- подати таблицю даних платника ПДВ, якщо ви виробник, або надаєте послуги. Прийнята Таблиця даних убезпечить від факту зупинення ПН/РК; Під кожен КВЕД окрема таблиця, а також, якщо відбуваються зміни в діяльності підприємства, разом з тим міняються: коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, або коди послуг, та подається нова додаткова Таблиця даних.
Якщо ПН все ж заблокували, платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної в ПН. Інформація та копії документів подаються в електронній формі.
Перелік документів, які необхідно подати:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Скарга на рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК розглядається протягом 10 робочих днів з дня отримання такої скарги. Водночас, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану зупиняється перебіг 10-денного строку щодо розгляду скарги, яка надійшла (надійде) в період з 24 лютого 2022 року до припинення або скасування воєнного стану та/або яка не розглянута станом на 24 лютого 2022 року.