Завітайте до нас:

Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 99
(працюємо з 9:00 до 18:00)
Всі новини

Неможливість сплати податкових обов’язків.

З якої дати відраховується 60 календарних днів для подання заяви та документів щодо неможливості виконання податкових обов’язків, якщо платник не міг подати таку заяву до 30.09.2022?
 

Але перш ніж перейти до відповіді, розберемося із тим, про що саме йде мова. У разі неможливості виконання податкового обов’язку, платник податків повинен був подати не пізніше 30 вересня 2022 року заяву про відсутність такої можливості разом з вичерпним переліком документів.

 

У разі відсутності можливості подати таку заяву та відповідні документи, визначені п. 3 розд. ІІ Порядку, платник подає заяву та відповідні документи одночасно з набуттям можливості виконання одного із податкових обов’язків, але не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей.

 

Тобто, якщо у платника податків відсутня можливість подати до контролюючого органу заяву та відповідні документи, що підтверджують неможливість виконання податкового обов’язку, у строк до 30.09.2022 (включно), такий платник податків має це зробити одночасно з набуттям можливості виконання одного із податкових обов’язків (реєстрації податкової накладної, подання звітності, сплати невиконаного податкового зобов’язання тощо), але не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей.