Новости юристов компании - 24.01.2020 Юридичний дайджест 18-24 січня
Slider news image
Вся реклама в Україні стає виключно на українській мові
З 16 січня 2020 року вступає в силу стаття 32 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». В друкованих ЗМІ, які видаються на одній із офіційних мов Європейського Союзу, дозволяється публікувати рекламу мовою видання. Реклама на телебаченні та радіо тепер подаватиметься виключно українською. Водночас телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами ЄС, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами ЄС.

Депутати хочуть посилити відповідальність пішоходів за порушення правил дорожнього руху
Законопроект № 2697 покликаний вп’ятеро збільшити штрафи для пішоходів за порушення правил дорожнього руху. Метою прийняття акта є підвищення ефективності впливу на дисципліну пішоходів як учасників дорожнього руху, а також покращення рівня безпеки на автошляхах. При цьому пропонується посилити адміністративну відповідальність для пішоходів, які своїми діями порушують правила дорожнього руху, у тому числі перебуваючи у стані сп’яніння.

Реклама банківських кредитів стане чесною з 1 червня
НБУ повідомив, що українські банки змусять розкривати повну вартість своїх кредитів у рекламі з 1 червня 2020 року. Це буде стосуватися не лише відсоткової ставки кредиту, але й всі інші платежі, які зазвичай приховуються. Відповідну норму НБУ затвердив в рамках нового закону про захист прав споживачів фінансових послуг.

Мінцифри дозволило водіям користуватись чужим авто на законних підставах
Нова безкоштовна послуга «Керування належним користувачем» вже працює в Електронному кабінеті водія. Послуга дає можливість автомобілістам на законних підставах користуватися авто, не маючи на нього права власності. Скористатись послугою можна в електронному кабінеті водія на урядовому порталі у розділі «Електронні послуги».

Мін’юст хоче «запустити» суд присяжних з 2021 року
Це передбачено двома законопроектами, розробленими Мін’юстом. За словами заступника міністра Банчука, для формального виконання цієї норми Конституції суд народних засідателів у 2012 році перейменували на суд присяжних, але фактично цей інститут не є судом присяжних у класичному розумінні. Законопроєктами передбачено, що суд присяжних буде здійснюватися колегією із 7 присяжних обраних серед списку виборців. Він засідатиме окремо і виноситиме не вирок, а вердикт.

Мінкультури пропонує ввести кримінальну відповідальність за «фейки» у ЗМІ
Законопроектом пропонується створити інститут уповноваженого з питань інформації, який буде займатись моніторингом інформаційного простору та буде реагувати на заяви щодо дезінформації звертаючись до суду та в правоохоронні органи. Проект закону також передбачає встановлення адміністративної та кримінальної відповідальності за розповсюдження фейків та відмові від їх спростування.

Водії зможуть сплачувати штрафи через смартфон
До цифрових водійських посвідчень, техпаспорта, автоцивілки розробники мобільного застосунку «Дія» додають можливість сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху онлайн. У додатку будуть з’являтися повідомлення про штрафи, виписані патрульними на місці зупинки автомобіля, та зафіксовані в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки

Investment nanny та податкові канікули: Зеленський запрошує міжнародних інвесторів
На Всесвітньому економічному форумі у Давосі президент заявив, що той, хто інвестує в Україну понад $100 млн, отримає персонального «опікуна» від уряду. Він зазначив, що у такого бізнесу буде власний менеджер – investment nanny, який розмовляє п’ятьма мовами та 24/7 буде працювати по будь-якому питанню чи проблемі і вирішувати їх. Інша пропозиція від української влади полягає у тому, що готовим долучитися до великої приватизації на суму $10 млн і більше інвесторам надаватимуть податкові канікули.

Зеленський дозволив виділити 2 млрд грн для бізнесу
Президент України підписав закон про зміни до бюджету на поточний рік. Документ передбачає виділення додаткових 2 млрд грн на компенсацію відсоткових ставок за кредитами малим підприємствам. Фінансування відбудеться в рамках держпрограми «Повертайся та залишайся», яку раніше анонсував Зеленський. Програма дасть змогу малим та середнім підприємцям відкривати власну справу та створити тисячі робочих місць вже у 2020 році.
далее
Жизнь
© 2017 Правое дело. Все права защищены.
Design - MNDev - freelancer.dp.ua