Новости юристов компании - 17.02.2020 Податок на прибуток та декларування
Slider news image
Перекидання з картки на картку грошових коштів може погано закінчитися. Якщо раніше податкова нічого не могла зробити, бо просто про це не знала, то зараз ця ситуація може змінитися. І доведеться платити чималенький податок за перераховані грошові кошти.

Відтепер, якщо ви отримуєте грошові кошти на картку, подарунки у вигляді нерухомості, ТЗ від людей, що не є вашими близькими родичами (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, баба та дід, онуки), то до 1 травня 2021 року ви зобов’язані подати декларацію про майновий стан в податкову за місцем вашого проживання, самостійно зазначити суму отриманого іншого доходу, ніж заробітна плата, та до 1 серпня 2021 року сплатити податки:

- за грошові кошти – 18% податку на прибуток та 1,5% військового збору;
- за нерухоме майно та транспорт – 6,5%.


Податок будуть знімати, якщо прибуток є трудовим, інвестиційним, від продажу власності (будь-якої, в тому числі й тієї, що була у використанні) або родинний чи державно-соціальний. Платити навіть потрібно, якщо ви продавали в інтернеті будь-які свої речі, бо це теж рахується як прибуток.
Якщо на свою картку ви отримуєте лише зарплату, лікарняні, премії чи кошти на відрядження, то податок за вас сплачує роботодавець. В інших випадках – ви зобов’язані подати декларацію.
А от знімати податок на кошти, які людині повернули в борг, не можна, і такі транзакції не вносять до декларації. Для цього треба вказувати в призначенні платежу, що це кошти для повернення боргу.

І найголовніше! З 31 січня 2020 року Нацбанком прийнято постанову №13 «Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці», що дозволяє банку подавати звіти про операції на картках всіх фізичних осіб без їх згоди. Тобто, банківської таємниці в Україні більше не існує.
далее
Жизнь
© 2017 Правое дело. Все права защищены.
Design - MNDev - freelancer.dp.ua