Новости юристов компании - 21.02.2020 Оподаткування стартапів
Slider news image
В умовах стрімкого розвитку технологій та ринкових перетворень ведення бізнесу постає цікавим, але водночас і занадто ризикованим діянням, особливо, якщо він висуває претензію на хоча б тимчасове створення та існування абсолютно нового продукту, послуги тощо. Нові проєкти та ідеї часто не доживають до стадії втілення, не говорячи вже про стадію прибутковості та розвитку.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2615 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення спеціального податкового режиму».

Законопроєкт вводить визначення слова «стартап» як новостворений суб'єкт господарювання, який ще не визначився з формою оподаткування. Автори законопроєкту називають стартап «інноваційною компанією з обмеженою кількістю ресурсів». Для тих, хто вибрав цю групу податку пропонується 0% ставка податку, а також звільнення від ЄСВ і податкової звітності.

На першому етапі головне в державній підтримці «стартапів» – створити такі умови, в яких держава не буде заважати стартапам. Навіть не допомагати, а не заважати, трохи підтримувати, захищати, запропонувати можливості. Щоб надати останнім час розробити правильну стратегію та закріпити на ринку.

Для компаній, які хочуть оформити для себе п'яту групу ФОП, є певні умови:

- термін роботи на п'ятій групі ФОП не може перевищувати 9 місяців. Після цього ФОП повинен перейти на іншу групу ФОП на спрощення, інакше його автоматично переведуть на загальну систему оподаткування;
- використання виключно реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та / або програмних реєстраторів розрахункових операцій;
- сумарний дохід за 9 місяців не повинен перевищувати 300 тис. грн.;
- якщо стартап заробляє більше, він повинен перейти відповідну форму оподаткування;
- пільговий період не можна використовувати повторно.


Після закінчення пільгового періоду (дев’ять місяців) «стартап» протягом місяця повинен визначитись та перейти на одну з інших наявних форм оподаткування. В іншому випадку такого суб’єкта автоматично буде переведено на загальну систему оподаткування.
далее
Жизнь
© 2017 Правое дело. Все права защищены.
Design - MNDev - freelancer.dp.ua