Новости юристов компании - 13.12.2019 Юридичний дайджест 9-13 грудня
Slider news image
1. Подвійне стягнення ЄСВ із самозайнятих осіб є неправомірним

Взяття на облік особи як ФОП і внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб унеможливлює нарахування єдиного внеску за іншим типом платника без унесення змін щодо попереднього обліку особи.

Такого висновку Касаційний адміністративний суд дійшов, розглянувши зразкову справу №520/3939/19 за позовом фізичної особи — підприємця проти Державної фіскальної служби. Позивач перебуває на спрощеній системі оподаткування; провадить діяльність за кількома видами КВЕД: 69.10 «Діяльність у сфері права» (основний); 74.90 «Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.»; 66.21 «Оцінювання ризиків та завданої шкоди». До того ж він є судовим експертом із правом проведення автотоварознавчих експертиз, тобто провадить незалежну професійну діяльність.

У позовній заяві наголошено на неможливості подвійного взяття на облік фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, якщо вона вже стоїть на обліку як ФОП. Позивач просив суд визнати протиправною та скасувати вимогу ДФС про сплату боргу з ЄСВ.

КАС задовольнив вимоги позивача, а Велика палата Верховного Суду касаційну скаргу ДФС залишила без задоволення, а рішення КАС — без змін.

2. Рада прийняла закон про протидію відмиванню коштів

Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроєкт №2179 про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Дискусія щодо законопроєкту і правок тривала понад годину. Загалом до другого читання було подано більше 1300 правок, з яких 500 було схвалено. Згідно з пояснювальною запискою, закон запроваджує загальноприйняту термінологію у сфері запобігання та протидії легалізації доходів. А також збільшує порогову суму та зменшує кількість ознак для обов’язкового звітування про фінансові операції, про які банки, страховики, кредитні спілки, ломбарди, біржі, платіжні організації та інші фінансові установи зобов’язані були повідомляти Держфінмоніторинг.

Зокрема, залишається обов’язок повідомляти про фінансові операції на суму більше 400 тисяч гривень (зараз 150 тисяч гривень) та пов’язані з готівкою, переказом коштів за кордон, політично значущими особами та клієнтами з держав, що не виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що борються з відмиванням коштів. Також закон запроваджує міжнародний інструментарій замороження активів, удосконалює законодавчі аспекти, які впливають на якість розслідування злочинів з відмивання доходів. Закон вводить обов’язок для платіжних систем супроводжувати грошові перекази інформацією про платника та одержувача переказу; забезпечувати наявність та повноту інформації про платника та одержувача платежу та встановлювати запобіжні заходи, спрямовані на протидію маніпуляціям з грошима, одержаними від злочинів.

3. Депутати хочуть заборонити в’їзд вантажівок у великі міста зранку і ввечері

На вечірньому засіданні 12 грудня Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2296 щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров'я населення. Депутати хочуть встановити імперативну заборону руху вантажних автомобілів (у тому числі в'їзду на територію міст) у містах з чисельністю населення 250 і більше тисяч осіб з 6 до 11 години та з 17 до 21 години. Заборона встановлюється для вантажівок, повна маса яких перевищує 8 тон. Уточнюється, що отримані документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення, не дають права на перевезення вантажів у цьому випадку. Органи місцевого самоврядування матимуть забезпечити виготовлення та встановлення заборонних дорожніх знаків у зв'язку із частковою забороною в'їзду на окремі території транспортних засобів.

Разом з тим, місцеві органи влади і зараз можуть приймати рішення про обмеження руху транспорту на місцях. В разі прийняття Закон введуть в дію з 1 січня 2020 року.

4. «Книгу доходів» не скасовують

Депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект №2524, який повинен спростити ФОПам роботу з електронним кабінетом, а також скасувати обов'язкове ведення паперової книги обліку доходів, яку багато хто вважає архаїзмом. Насправді законопроект не скасовує книгу обліку, а лише спрощує її ведення.

5. 16 грудня 2019 - останній день подання:

✔️заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2020 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік;
✔️звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за листопад (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено надання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за листопад.

6. Штрафи за неоформлених працівників зменшено

Верховна Рада України прийняла Закон щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України. В Кодексі законів про працю України встановлено нові штрафи для юридичних осіб та ФОПів, які використовують найману працю, за:

✔️ фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплати зарплати без сплати ЄСВ та податків - штраф становить 10 МЗП, встановленої на момент виявлення порушення, за кожного працівника (у 2020 році – 47 230 грн.); до платників єдиного податку першої-третьої груп застосовують попередження;
✔️ повторне протягом двох років з дня виявлення порушення - штраф становить 30 МЗП за кожного працівника (у 2020 році – 141 690 грн.);
✔️ недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - стягується штраф у двократному розмірі МЗП (у 2020 році – 9 446 грн.);
✔️ ненадання пільг військовим та мобілізованим штраф становить 4 МЗП (у 2020 році – 18 892 грн.); платники єдиного податку першої-третьої груп обмежуються попередженням.
Порушник може сплатити половину призначеного штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови - тоді вона вважається виконаною.

Заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються якщо порушник виконає приписи Держпраці у визначені нею строки. Разом з тим, за окремі порушення штрафи застосовуються одночасно із винесенням припису незалежно від факту усунення виявлених при проведенні перевірки порушень. Враховано правки про звільнення держслужбовців - їх мають заздалегідь попередити.
далее
Жизнь
© 2017 Правое дело. Все права защищены.
Design - MNDev - freelancer.dp.ua