Новости юристов компании - 20.12.2019 Юридичний дайджест 16-20 грудня
Slider news image
Верховна Рада 18 грудня ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №2261 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення в суді"

Документ ліквідує адвокатську монополію на представлення інтересів держави в судових процесах. У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що реформи, які проводили у 2017 році, скасовують право юридичних осіб та органів державної влади й місцевого самоврядування на особисте представництво в судах, водночас у Конституції України немає заборони на особисте представництво. "Пропонується розширити перелік осіб, які можуть здійснювати самопредставництво органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення в суді, а саме надати таку можливість не тільки керівникам, членам виконавчих органів юридичної особи, але й іншим уповноваженим особам відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту), включаючи працівників, тощо", – зазначено в пояснювальній записці.

Суддям дозволять не призначати заставу у корупційних справах

Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроект №2620 про нові правила визначення розміру застави для осіб, що скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини. "Законопроектом пропонується доповнити частину четверту статті 183 Кримінального процесуального кодексу України пунктом 4, передбачивши, що слідчий суддя, суд має право не визначати розмір застави при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальних провадженнях щодо тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину", — зазначено в пояснювальній записці законопроекту. У поточній редакції КПК заарештовані без права внесення застави можуть бути лише особи, які вчинили злочини із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, злочини, що спричинили загибель людини, а також особи, щодо яких у цьому провадженні вже обирався запобіжний захід у вигляді застави, але був порушений ними.

Роботодавцеві дозволять звільняти працівників, яким він не довіряє

Так, наступного ж дня після зміни власника юридичної особи можуть залишитися без роботи керівник, його заступники та головний бухгалтер. Також з ініціативи роботодавця людину можна буде звільнити за розголошення комерційної таємниці, недотримання вимог щодо охорони праці і навіть через втрату довіри до неї. Втім, проект не містить навіть натяку, що вважатиметься «втратою довіри». З КЗпП прибирають необхідність отримання згоди профспілки на звільнення. Також вилучається вимога працевлаштовувати вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років, у випадках реорганізації чи ліквідації організації або в разі закінчення дії строкового трудового договору.

З 1 березня 2020 року перетин кордону з РФ буде здійснюватися на підставі закордонного паспорта, але тільки для громадян України, що виїжджають з України на територію РФ. Зменшується час проходження прикордонного контролю кожного громадянина - для перевірки даних особи відомості закордонних паспортів зчитуються спеціальними приладами. Рішення уряду передбачає призупинення дії положень угод з РФ, укладених ще до початку збройної агресії, які дозволяли перетин кордону на підставі внутрішнього паспорта або свідоцтва про народження для осіб до 16 років.
далее
Жизнь
© 2017 Правое дело. Все права защищены.
Design - MNDev - freelancer.dp.ua