Новости юристов компании - 10.01.2020 Юридичний дайджест 1-10 січня
Slider news image
З 1 січня набули чинності нові норми експлуатації електромобілів
Законом передбачене впровадження дорожніх знаків «для електромобілів», «крім електромобілів» та «станція зарядки електромобілів». Номери для електромобілів закріплюються із зеленим кольором шрифту. Документ також передбачає штрафи від 340 до 510 грн за зупинку або стоянку авто на місці для електромобілів, а також за створення перешкод водіям електрокарів у зупинці або паркуванні.

В Україні зросла мінімальна зарплата та прожитковий мінімум
Такі зміни передбачені законом «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Відповідно до держбюджету на 2020 рік, прожитковий мінімум збільшиться на 162 гривні та становитиме 2 027 гривень, а до кінця року прожитковий мінімум становитиме 2 189 грн. Закон також передбачає збільшення мінімальної зарплати до 4 723 грн. Цей показник зросте на 550 грн, або на 13%.

Викривачі корупції отримають винагороду
Набув чинності закон України щодо викривачів корупції. Розмір винагороди викривачам корупції має становити 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину. Новий закон також визначає правовий статус викривачів корупції, їх права і гарантії захисту, забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію.

Кримінальна відповідальність за нетверезе водіння наступить через півроку
Верховна Рада відтермінувала набрання чинності відповідних положень закону щодо кримінальної відповідальності за керування автомобілем у нетверезому стані. Закон набуде чинності з 1 липня 2020 року. За кримінальний проступок відтепер можна буде отримати не лише збільшені штрафи, але й судимість.

Уряд запустив «касові апарати в смартфоні»
З 1 січня 2020 року офіційно запущене бета-тестування програмного реєстратору розрахункових операцій (касових апаратів) «пРРОсто». Додаток доступний для тестування на всіх смартфонах і планшетах із операційними системами Android та iOS. Програма виконує функції формування, підпису, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних тощо.

Мінцифри планує ввести нову систему оподаткування для ІТ-бізнесу
Міністерство цифрової трансформації України пропонує ввести єдиний податок для юридичних осіб без обмеження обігу на рівні 4-7%. Водночас модель зберігає механізм забезпечення соціальних гарантій працівників та не збільшує податкового навантаження та адміністрування. Адже з одного боку для ІТ-компаній вводиться податок та звітність, а з іншого — скасовується низка податків для працівників.

Уряд запустив сервіс «єМалятко»
Сервіс об’єднує 10 державних послуг, пов’язаних із народженням дитини, в одну. Крім того, кількість необхідних документів знизиться з 37 до 1. Відтепер безпосередньо в пологовому будинку можна буде отримати низку державних послуг для батьків немовлят. Згодом отримати комплексну послугу можна буде також вдома через інтернет та в центрах надання адміністративних послуг.

Уряд планує скасувати трудові книжки
Кабмін хоче перевести облік трудової діяльності українців в електронну форму. Законопроект №2686 передбачає врегулювати механізм накопичення, обробки та використання інформації щодо підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій та інших цілей, передбачених законодавством, доступу до цієї інформації осіб, якої вона стосується, а також за її згоди – третіх осіб.
далее
Жизнь
© 2017 Правое дело. Все права защищены.
Design - MNDev - freelancer.dp.ua