Новости юристов компании - 17.01.2020 Юридичний дайджест 13-17 січня
Slider news image
Дубілет хоче скасувати 40% форм Держстату
Головна ідея реформи полягає у тому, щоб не збирати у підприємств ту інформацію, яка і так є у держави. А також не збирати ту інформацію, яка не використовується для прийняття управлінських рішень. Міністр Кабміну зазначив, що загалом скасують 43 із 110 форм.

Верховна Рада візьме під контроль роботу ломбардів
Законопроектом №2674 «Про ломбарди та ломбардну діяльність» депутати пропонують ввести визначення понять «ломбарду» та «ломбардної діяльності». Документ передбачає установчий капітал ломбарду у вигляді виключно грошових коштів на суму не меншу за 500 тисяч грн. Якщо ломбард має власний підрозділ то ця сума повинна бути збільшена вдвічі.

Зеленський підписав закон щодо відповідальності нардепів за «кнопкодавство»
Документ має на меті забезпечити належне виконання народними депутатами України їхніх повноважень у частині обов’язку персонального голосування. Закон запроваджує кримінальну відповідальність та величезні штрафи за умисне голосування парламентарем на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата (неособисте голосування).

Президент підписав закон про створення реєстру педофілів
Законом встановлюється створення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього, який має стати запобіжником для повторення таких злочинів. Також документом передбачено добровільну хімічну кастрацію, яку застосовуватимуть до педофілів після відбуття покарання у вигляді не менше 9 років. Закон запроваджує адміністративний нагляд за відповідною категорією засуджених осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Парламент попередньо підтримав законопроект щодо скасування адвокатської монополії
Верховна Рада попередньо схвалила законопроект №1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)». Метою запропонованих документом Конституційних змін є забезпечення права кожного на отримання професійної правничої допомоги через скасування адвокатської монополії на надання такої допомоги.

Рада проголосувала за прискорення розгляду кримінальних проваджень в судах першої інстанції
Законопроект спрямований на розвантаження судів України від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів. Документом передбачено зміни до частин 2 статі 31 Кримінального процесуального кодексу України (Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років).

Вартість гектару землі закріплять на рівні 25-30 тисяч грн.
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов зазначив, що до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок не може бути меншою, ніж їхня нормативна грошова оцінка на суму 25-30 тисяч гривень за гектар. Уряд також має на меті перевірити походження грошових коштів у покупця аби виключити можливість «відмивання» готівки за допомогою угод на земельному ринку.

Верховна Рада погодила легалізацію грального бізнесу
Законопроектом передбачено комплексне регулювання ринку азартних ігор в Україні. Регулювання у сфері азартних ігор здійснюватиме спеціальний орган – Комісія з розвитку та регулювання азартних ігор, яка буде підпорядковуватися Кабінету Міністрів України. До компетенції Комісії відноситься ліцензування організаторів азартних ігор, ведення відповідних реєстрів, встановлення вимог щодо сертифікації відповідного грального обладнання.
далее
Жизнь
© 2017 Правое дело. Все права защищены.
Design - MNDev - freelancer.dp.ua