Завітайте до нас:

Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 99
(працюємо з 9:00 до 18:00)
Всі новини

Оподатковування ФОП на загальній системі

         Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід. Тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами. Ці витрати пов’язані з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця.

        До складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла ФОПу як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:

  1. виручка у вигляді безготівкових коштів. Які надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю. Чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (включаючи відсотки банку);
  2. виручка в натуральній (негрошовій формі);
  3. суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи. Які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.

         Загальний оподаткований дохід – будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню. Нарахований на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

        Загальна система оподаткування - це система, за якої ФОП сплачує всі податки, передбачені законодавством. Та має право на будь-які обсяги доходу, кількість найманих працівників та сфери діяльності.