Завітайте до нас:

Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 99
(працюємо з 9:00 до 18:00)
Всі новини

Парламент планує розширити перелік дозволених під час карантину податкових перевірок

5 червня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №3604 "Про внесення змін до Податкового кодексу України для уточнення окремих умов мораторію на проведення податкових перевірок на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19)". Ним пропонується передбачити у ПКУ можливість здійснення:
  • документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків,
  • документальних позапланових перевірок, що проводяться, якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юрособи або підприємницької діяльності ФОП, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків,
  • перевірок, що проводяться у межах кримінального провадження,
  • фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Нагадаємо, що Законом №591 мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок подовжили по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину у зв'язку з COVID-19. Тобто, якщо каратин закінчиться 22 червня, то мораторій триватиме до 30 червня.