Завітайте до нас:

Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 99
(працюємо з 9:00 до 18:00)
Всі новини

Пільги та послаблення для бізнесу до кінця карантину

  ВРУ було прийнято Закон 3329-д від 30.04.2020 "...щодо додаткової підтримки платників податків на період COVID-19". ФОП та самозайнятих осіб звільнено від сплати ЄСВ за себе до 31 травня 2020 року. Законом продовжено: строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства з 1 березня по останній календарний день місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ (крім обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального та порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати). - строк ненарахування пені; - мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по останній календарний день місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ. - зупинено перебіг строків, встановлених ст. 56 ПК України: на період до 30 червня 2020 року, зупиняється перебіг строків, встановлених ст. 56 ПК України (в частині процедури адміністративного оскарження), щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) до 30 червня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. - ст. 52-53 ПК України щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі; - ст. 73 та 78 ПК України щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів (крім запитів контролюючих органів щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) платникам податків до 30 червня 2020 року. Крім податкових пільг для бізнесу, Верховна Рада на цьому засіданні прийняла ще зміни щодо сплати ЄСВ. Йдеться про законопроект №2166  "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників). У другому читанні та в цілому його підтримали 321 нардеп. Нагадаємо, що в першому читанні цей закон був прийнятий ще у лютому 2020 року. Поки що остаточний текст Закону не оприлюднений. За даними зі сайту ВРУ, Законом, зокрема, внесено зміни до статей 4 та 7 Закону про ЄСВ. А саме:
  • доповнено перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, особами, які провадять незалежну професійну діяльність якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Такі особи зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування;
  • звільнено осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати за себе ЄСВ за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • скасовано зобов'язання для ФОП (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір ЄСВ у разі відсутності діяльності, тобто за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).
Зауважимо, що Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім пункту 5 розділу І, що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.