Завітайте до нас:

Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 99
(працюємо з 9:00 до 18:00)
Всі новини

Про сплату ЄСВ та подання розрахунку

Про сплату ЄП та штрафи за несвоєчасне подання Розрахунку з додатками 1, 2, 3, 4ДФ, 5, 6.
- Усі «єдинники» 1 та 2 груп під час війни мають право не сплачувати ЄП. ДПС надала розʼяснення щодо необхідності сплати ЄП під час війни, починаючи з квітня 2022 року.
Звертаю увагу, що у ПКУ немає норми щодо права не сплачувати ЄП тільки у разі відсутності діяльності. Тому регіональні податківці надали свою точку зору щодо проблеми.
Так, ДПСУ у листі від 07.11.2022 р. зазначила, що тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану, ФОП – платники єдиного податку першої та другої груп мають право не сплачувати ЄП. Тобто ДПСУ не говорить про залежність сплати податку від продовження здійснення підприємницької діяльності. Також не йдеться про те, що доведеться сплатити ЄП за ці періоди пізніше.
- Наступне питання: чи застосовуються штрафи за несвоєчасне подання Розрахунку з додатками 1, 2, 3, 4ДФ, 5, 6 у період воєнного стану?
Порядок подання звітності встановлено Законом №2260, згідно з яким у разі відсутності можливості своєчасно виконати податковий обов’язок щодо дотримання термінів подання звітності, платники звільняються від відповідальності з обов’язком сплати податків протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану.
Платники, які можуть своєчасно виконувати податкові обов’язки щодо дотримання термінів подання звітності звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом №2260, тобто до 12 травня за умови подання податкової звітності до 20 липня 2022 року.
Платники, у яких відновилася можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня відновлення можливості платника податків, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, передбачених ПКУ, за умови виконання ними таких податкових обов’язків протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей.
Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником обов’язків та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.