Завітайте до нас:

Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 99
(працюємо з 9:00 до 18:00)
Всі новини

В чому різниця між податковим боргом та недоїмкою

        В податковій сфері окрім поняття «податковий борг» існує й таке поняття як «недоїмка». В чому полягає різниця - нумо розбиратися.

  • Недоїмка - це сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки та обчислена податковою.
  • Податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Податковим кодексом строк, та непогашеної пені.

        Тобто поняття «податковий борг» стосується виключно несплачених податків, а «недоїмка» стосується єдиного внеску, який є загальнообов’язковим збором, а не податком. Ці поняття регулюються різними законодавчими актами: податковий борг - Податковим кодексом України, недоїмка - Законом України №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

        Ці поняття за своєю суттю означають непогашення або неповне погашення власного зобов’язання перед державним або місцевим бюджетом у передбачені законом строки.