Завітайте до нас:

Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 99
(працюємо з 9:00 до 18:00)
Всі новини

Єдине джерело інформації про тимчасово окуповані території

     Відтепер єдиним джерелом інформації про тимчасово окуповані території та райони де ведуться бойові дії є наказ Мінреінтеграції, погоджений Міноборони. Тож саме ним можна користуватися для податкових пільг на час дії воєнного стану. Згідно змін у Податковому кодексі, що набрали чинності у березні-квітні 2022 року, на період дії воєнного стану і протягом часу після його завершення, платники можуть бути тимчасово звільнені від нарахування податків на нерухоме майно, землю та екологічного податку.

     Проте ці норми застосовуються до підприємств, що розміщені на територіях, на яких ведуться або велися бойові дії, та/або на територіях, тимчасово окупованих рф. Нарешті 6 грудня 2022 року це рішення було прийнято. Але замість окремого документу КМУ вирішив прийняти постанову, якою визначено механізм формування єдиного для всіх переліку територій, де ведуться/велися бойові дії або які тимчасово окуповані рф. Наразі ДПС не вказала як бути тим платникам, які з початку війни перебували на території бойових дій та мали право на пільги, але через відсутність Переліку не могли подати декларацію для уточнення та не сплачувати окремі податки.

     Новий перелік передбачає дві градації ведення бойових дій на території: активні та можливі. Також він містить окремий список окупованих територій. Додано графу з датою початку та завершення бойових дій та тимчасової окупації. Новий перелік буде масштабуватись до рівня окремих населених пунктів, а не громад, як це є зараз.

     Такий принцип формування переліку дозволить більш ефективно вирішувати питання відновлення доступу до реєстрів. А також додасть гнучкості при визначенні належності чи неналежності певної території до тимчасово окупованих.