Завітайте до нас:

Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 99
(працюємо з 9:00 до 18:00)
Всі новини

Зміни до Порядку №1165

  Комітет Гетманцева виступив проти змін до Порядку №1165, аргументуючи це тим, що:
  1.  Припинити блокування ПН/РК неможливо, бо «відкривається можливість у шахраїв вільно викрадати у держави кошти, через запуск схем мінімізації. Рівень безпідставно заявлених сум до бюджетного відшкодування зросте в рази при відміні роботи СМКОР, з врахуванням того, що на сьогодні 60% сум заявлених до бюджетного відшкодування підтверджуються камеральними перевірками».
  2.  Здійснити обов’язкову реєстрацію ПН/РК, поданих, складених у період з 24 лютого до дня набрання чинності запропонованими змінами, неможливо, бо «з метою недопущення неправомірного відшкодування ПДВ із бюджету податкові органи будуть змушені повернутися до практики проведення значної кількості перевірок по ланцюгу постачання».
  3. Замість збільшення на 5 днів граничних термінів реєстрації ПН/РК, поданих, складених у період з 24 лютого, а також зменшення в 2-5 разів штрафів за порушення платниками граничного строку реєстрації ПН/РК у податковій пропонують альтернативу. А саме - за рішенням контролюючого органу продовжити операційний день, якщо він припаде на граничний, про що буде повідомлятися не пізніше 16 години на офіційному веб-порталі контролюючого органу.
  4. Забезпечити приймання електронних документів від платників податків не в робочі дні з 8 до 18 години, а щодня з 8 до 22 години неможливо, бо «такі зміни до постанови потребують наступного внесення змін до Податкового кодексу України, а саме до пункту 201.10 статті 201 або до пункту 69.18 підрозділу 10 розділу».